Barborka

Jmenuji se Barča Pekárková, je mi 14let a bydlím se svojí rodinou u Chrudimi. heart

Narodila jsem se v roce 2001 jako kilové miminko na konci šestého měsíce těhotenství. Z počátku jsem se  jevila jako zdravé miminko, ale postupně se můj vývoj zpomaloval. V devíti měsících nám byla sdělena  diagnoza a to Dětská mozková obrna, spastická diparesa. Díky této potvoře jsou moje svaly stále spastické jakoby v křeči a nemohu s nimi hýbat jako ostatní kamarádi. Nemohu psát, tak píši na počítači. Nemohu chodit, tak používám invalidní vozík. Ale mohu myslet, a tak chodím s ostatními dětmi do základní školy  v Chrudimi, kde jsem ve třídě se zdravými spolužáky.

Ve škole mám bezva asistenta Frantu a několik kamarádů. Jsem normální veselá slečna, mám ráda zvířata, hlavně psy. Ráda čtu a kreslím.

Od malička jezdím s mamkou do lázní ( Janské Lázně, léčebna Košumberk). Denně cvičím aspoň hodinku a jezdím na motomedu ( to je jako rotoped, jen přizpůsobené pro handikepované).

Od roku 2010 jezdím na rehabilitační pobyty do Piešťan do Adeli centra, kde pacienti cvičí ve speciálním obleku vyvinutém v Rusku pro kosmonauty. Hned po první rehabilitaci jsem se velmi zlepšila. Srovnala se mi záda, každý si myslel, že jsem vyrostla. Lékař nám doporučil tuto léčbu absolvovat 3x do roka, aby došlo k dalšímu posunu v pohybu. Dnes jsem schopna stát u opory, za pomoci udělat pár krůčků. Také došlo ke zlepšení v oblasti jemné motoriky – začala jsem psát tiskací písmo, což nikdo nepředpokládal, zkouším držet příbor tak jako ostatní.

Vím, že musím pilně trénovat, aby se mi splnilo mé přání: až budu chodit, budu mít svého vlastního malého pejska!

Proto jsem se rozhodla. že tu potvoru Obrnu přeperu! smiley

Sponzoři

Sponzorský dar